GAP MAKER ATÖLYELERİ

Temel Kodlama ve Temel Algoritma Eğitimi

Maker atölyelerinde 7-15 yaş arasındaki çocuklara yönelik ön kuluçka faaliyetleri düzenlenmektedir. Şanlıurfa Tekonokent işbilirliği ile Şanlıurfa da ilk maker atölyesi olarak kurulmuştur. Bu atölyede dezavantajlı bölgelerde bulunan çocuklara yönelik algoritma, blok kodlama, ahşap işleme, yapay zeka ve robotik alanlarında eğitim faaliyetleri yürütülmüştür. Bu kapsamda 2019 yılında 2 eğitmenle 50 eğitim verilmiş ve 250 türk, 85 suriye uyruklu toplamda 335 çocuğa erişilmiştir.

Tematik eğitim yapısıyla oyun kodlama, evde maker tasarımları, algoritma oyunları ve birçok gündelik yaşam konusuyla ilişkili yarışmalar ve eğitimler düzenlenmiştir.

LEARN

Öğren

THINK

Düşün

DESIGN

Tasarla

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Suriyeli ve Türk Çocuk ve Ergenler İçin Koruma, Sosyal Uyum ve Güçlendirmeye Destek Projesi

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve UNICEF, Şanlıurfa Teknokent işbirliği; Türkiye Kalkınma Vakfı kolaylaştırıcılığında yürütülen GAP Bölgesi’nde Türk ve Suriyeli Çocuk ve Gençler İçin Sosyal Uyum, Koruma ve Güçlenmeye Destek Projesi” uygulanmaktadır. Proje kapsamında Şanlıurfa Teknokent te kurulan atölyemiz proje hedefini tamamlamıştır.

Eğitim ve Etkinlik Görsellerimiz İçin

TIKLAYINIZ

GALERİ
0
YIL
0+
Proje Çalışanları
0
Proje Uygulama Noktaları
0k
Toplam Faydalanıcı Sayısı

Proje Çalışanlarımız

Bileşen Sorumlumuz ve Proje İl Sorumlularımız

Hüseyin FINDIKÇI
Hüseyin FINDIKÇIBileşen Sorumlusu
İyi Birisi
Muhterem GÖNCİ
Muhterem GÖNCİMardin İl Sorumlusu
iyidir ya
Muhterem GÖNCİ
Muhterem GÖNCİMardin İl Sorumlusu
iyidir ya